JOIN OUR SAINTS COMMUNITY! APPLY NOW! CLASS OF 2024! EARLY APPLICATION DEADLINE IS JANUARY 10, 2020.

St. Anthony High School

All Saints Day Banner

Track, Golf, and Swimming League Finals Results

BOYS GOLF – CAMINO REAL LEAGUE

Joseph Rogers-Jeff  - 1st Place*

Derek Cody – 4th Place*

 

BOYS SWIMMING – DEL REY LEAGUE

Ian Padilla – 1st Place 100 Yard Freestyle, 3rd Place 200 Yard Freestyle

Adam Miller – 3rd Place 50 Yard Freestyle, 3rd Place 100 Yard Freestyle

 

GIRLS SWIMMING – DEL REY LEAGUE

Abigail Vince – 2nd Place 50 Yard Freestyle, 3rd Place 100 Yard Freestyle

Emma Mehus – 2nd Place 100 Yard Butterfly, 4th Place 50 Yard Freestyle

 

BOYS TRACK & FIELD – SANTA FE LEAGUE

Darnelle Harris – 1st Place 100m*, 1st Place 200m*, 1st Place 4 x 100m Relay*, 3rd Place 4 x 400m Relay*

Byron Busbee – 1st Place 4 x 100m Relay*, 2nd Place 100m*, 2nd Place 200m*, 3rd Place 4 x 400m Relay*

Nico Ragas – 1st Place 4 x 100m Relay*, 3rd Place 100m*

Tyler Smith – 1st Place 110m Hurdles*, 1st Place 300m Hurdles*(CIF Finals Qualifier), 1st Place 4 x 100m Relay*, 1st Place High Jump*

Anthony Majano - 3rd Place 4 x 400m Relay*

Shane Brown - 3rd Place 4 x 400m Relay*

Thomas Mbadugha – 1st Place Triple Jump*, 2nd Place Long Jump*

James Randolph – 3rd Place Triple Jump*

Jacob Korban – 2nd Place Shot Put*

JV

Evan Vail – 2nd Place Long Jump, 2nd Place 400m, 3rd Place 200m

Brody Rose – 1st Place 800m, 3rd Place 1600m

Kevin Majano – 1st Place 3200m, 2nd Place 1600m

Bruce Trong – 2nd Place 3200m

Rylan Mukssood – 1st Place 110m Hurdles, 2nd Place 300m Hurdles

Michael Baldwin – 1st Place Shot Put, 1st Place Discus

 

GIRLS TRACK & FIELD – SANTA FE LEAGUE

Alexsis Weiser – 1st Place 4 x 100m Relay*, 2nd Place 100m*, 3rd Place 200m*

Erin Anderson – 1st Place 4 x 100m Relay*, 2nd Place 200m*

Juliana Louis – 1st Place 100m Hurdles*, 1st Place High Jump*, 2nd Place Triple Jump*

Emily Porter - 1st Place 4 x 100m Relay*

Unique Staples - 1st Place 4 x 100m Relay*

Cairon Fido – 1st Place Shot Put*

Inez Staples – 3rd Place Shot Put

JV

Adamaris Contreras – 2nd Place 100m, 2nd Place 200m, 3rd Place Shot Put

Sarah Figueroa – 3rd Place 100m

Jocelyn Sanabria – 3rd Place 800m

 

*CIF Qualifier